/Spotkanie Klubu Seniora 13.10.2018 r.

Spotkanie Klubu Seniora 13.10.2018 r.

Spotkanie Klubu Seniora SITK RP Oddział w Kielcach

W dniu 13 października 2018 r. 32 seniorów korzystając z pięknej, słonecznej pogody spotkało się w plenerze, tym razem w nowej atrakcji Kielc – w Ogrodzie Botanicznym. To najpiękniej położony Ogród Botaniczny w Europie, wyróżnia się ciekawym położeniem na stoku Góry Karczówki i piękną panoramą. Ogród o powierzchni 15 ha został częściowo udostępniony 13 lipca b.r.

Ogród Botaniczny podzielony jest na działy tematyczne, a te z kolei na kolekcje kolorowych kwiatów i roślin ozdobnych.

Najbardziej atrakcyjną częścią Ogrodu będą trzy zbiorniki wodne połączone mostkami oraz alpinarium wraz z wodospadem. Ta część jest w budowie i już robi wrażenie na zwiedzających, ma być gotowa jesienią 2019 r. Na terenie Ogrodu została także odkryta pustka podziemna, która zostanie udostępniona dla ruchu turystycznego.

Następnie Seniorzy udali się na Karczówkę – jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Kielcach. Czekało na nas ognisko i grill, a tam kiełbaski, kaszanka, smaczne sałatki i ciasta, a także kawa, herbata i inne chłodne napoje. Rozmowom nie było końca, wytworzono wspaniały klimat koleżeńskiego spotkania.

Cisza wzgórza górującego nad miastem, spacer w parku krajobrazowym, domowy smak klasztornej kuchni, zacisze kameralnego, zabytkowego kościoła z 1628 r., zakonnicy chętni do rozmowy to charakter tego miejsca, który za każdym pobytem poznaje się i czuje na nowo. Niektórzy z nas zwiedzili również wystawę pamiątek Ojca Świętego Jana Pawła II pochodzących z całego świata, które ofiarował Księżom Pallotynom oraz pamiątki przywiezione przez Księży Pallotynów również z całego świata.

                                                                                                                      Eugeniusz Pokrzepa

Prezes Klubu Seniora

                                                                                                                          SITK RP w  Kielcach